مرورگر شما از جاوا اسکريپت پشتيباني نمي کند.
تنظيمات قالب
رنگ قالب:


فونت قالب:
تبليغات
اعطای مدارک معتبر مورد تایید دارالقرآن اداره کل تبلیغات اسلامی،برگزاری کلاسهای آموزشی ضمن خدمت ویژه فرهنگیان و کارمندان اداره ها،برگزاری محافل انس باقرآن و مسابقات قرآنی
درباره سايت
sj114
پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه قرآنی مردمی سراج دهلران seraaje_dehloran@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات
sj114 آموزش
sj114 صوتی
sj114 فیلم
sj114 زندگینامه قاریان مشهورجهان
sj114 برنامه های موبایل وکامپیوتر
sj114 تلاوت آنلاین قرآن کریم+متن
sj114 تعبیرخواب کامل(اختصاصی)
sj114 اطلاعیه کلاسهای آموزشی
sj114 کمکهای خیرین
آمار سايت
آمار مطالب

کل مطالب: 147
کل نظرات: 9

آمار کاربران

تعداد اعضا: 29
افراد آنلاين: 1

آمار بازديد

بازديد امروز : 59
بازديد ديروز : 834
گوگل امروز : 6
گوگل ديروز : 83
بازديد اين هفته : 4327
بازديد اين ماه : 8893
بازديد اين سال : 174634
بازديد کل : 194375

مشخصات کاربر

آي پي : 35.168.112.145
مرورگر :
سيستم عامل :
امروز :
چت باکس

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)
لينک هاي روزانه
تبليغات
برگزاری کلاسهای آموزشی قرائت قرآن کریم(از مقدماتی تاپیشرفته) ویژه برادران و خواهران، تفسیر،تربیت معلم پیش دبستانی،تربیت معلم روخوانی و روانخوانی و غیره
ورود يا عضويت
ورود به سايت :
نام کاربری
رمز عبور

فراموشي رمز عبور؟

عضويت سريع :
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری

به نظر شما سایت چگونه است؟

آگهي ها
تبادل لينک اتوماتيک

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان مؤسسه قرآنی مردمی سراج دهلران و آدرس sj114.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

 

 

 


لينک هاي دوستان
درگاه پرداخت بانکي
********************************************** ********************************************** www.seraaj64.ir ********************************************** **********************************************
********************************************** **********************************************
استخاره آنلاین با قرآن کریم

********************************************** **********************************************

مجله نایت پلاس

تبليغات
آدرس محل موسسه قرآنی سراج: دهلران- خیابان معلم- جنب آژانس علی-حسینیه ابوالفضل العباس(ع)- محل برگزاری کلاسهای آموزشی قرآن و تفسیر جهت اطلاع از زمان ثبت نام و همچنین دوره آموزشی با شماره تلفن های ذیل تماس حاصل فرمائید: 33727360-084 ........09187441008.........09377597262.........مدیریت مؤسسه قرآنی مردمی سراج دهلران
آخرين ارسال هاي انجمن
بازديد : 7406 نويسنده : مدیریت مؤسسه قرآنی سراج تاريخ : شنبه 24 آبان 1393"19:24"

حرف ص

1.18.1 صابون

محمدبن سيرين گويد: اگر درخواب بيند كه جامه كسي را به صابون بشست، دليل است كه كسي را از كار بد بازگرداند. اگر بيند كه صابون خورد، دليل است كه چيزي حرام خورد.

ابراهيم كرماني گويد: اگر درخواب بيند كه صابون بسيار داشت و جامه از آن بشست، دليل كه ازمراد بازماند. جابرمغربي گويد: خريدن صابون در خواب بهتر باشد از فروختن.

منوچهر مطيعي تهراني گويد: صابون در خواب نشانه تحصيل برائت است. اگر محکومي، متهمي، يا محبوسي در روياي خويش ببيند که با صابون لباس يا سر و تن خويش را مي شويد برائت حاصل مي کند. اگر متهم است رفع اتهام مي شود. اگر محکوم است حکم لغو مي گردد و اگر محبوس است از زندان خلاص مي شود. چنانچه وامداري اين خواب را ببيند اداي دين مي کند و ديون خويش را مي پردازد و آسوده مي شود. به همين نحو اگر بيماري ببيند که سر و تن يا لباس خويش را با صابون مي شويد از بيماري شفا مي يابد و سلامتش اعاده مي گردد. هر کس خودش بهتر مي داند چقدر پاک و صالح است و تا چه حد بدي و ناخالصي دارد. چنانچه انسان ناصالحي در خواب ببيند که دست و روي خويش را با صابون مي شويد به راه صلاح باز مي گردد و از ادامه کارهاي زشت باز مي ايستد. حال اگر ببينيم که ديگري، ما يا جامه و لباس ما را با صابون مي شويد او ما را از سختي و تنگي مي رهاند و موجب برائت يا تطهيرمان مي گردد البته با توجه به شرايط و موقعيتي که دارا هستيم. روي هم رفته ديدن صابون در خواب بد نيست. خوردن صابون رباخواري و خوردن مال حرام است و شياف صابون اقدام به فساد است.

لوک اويتنهاو مي گويد :

صابون : غصه

خریدن آن : شما به امورات کاری خود نظمی خواهید داد

استفاده کردن آن : مناطق خطرناک

 

1ـ ديدن صابون در خواب ، نشانة توفيق در كارهاو پرداختن به تفريح و سرگرمي با جمع دوستان است .

2ـ اگر دختري خواب ببيند كف صابون درست مي كند ، نشانة آن است كه در حرفه اي مهارت ويژه اي به دست خواهد آورد .

1.18.2 صاحبخانه

لوک اويتنهاو مي گويد :

صاحبخانه بودن : کامیابی که از دسترنج خودتان حاصل خواهد شد

 

1.18.3 صاعقه

محمدبن سيرين گويد: اگر بيند از ابر آتش صاعقه مي افتد، دليل است كه به قدر آن آتش اهل آن ديار را از رحمت رسد.

ابراهيم كرماني گويد: اگر بيند كه صاعقه بيفتاد و او بسوخت، به عذاب پادشاه گرفتار شود.

منوچهر مطيعي تهراني گويد:  ديدن صاعقه به خودي خود بد نيست اگر در خواب ببينيم که آسمان منقلب است و صاعقه مي درخشد و ابرها مي غرند ، در زندگي ما تحولي پديد مي آيد. چنانچه در اين حالت باران ببارد و آسمان آرام بگيرد رحمت خداوندي شامل حال ما مي شود و اگر باران نبارد يا آسمان آرام نشود چندان مطلوب نيست. اگر ببينيد که صاعقه زد و چيزي متعلق به شما را سوزاند هشداري است به شما که خطري تهديدتان مي کند. اگر به خانه زد آفت و بلائي در کمين بيننده خواب و خانواده اوست و اگر به خودش زد بلا در کمين خود اوست. اگر در خواب ببينيد که صاعقه به درختي زد که آن درخت به شما تعلق دارد زيان مالي متوجه شما مي گردد بخصوص اگر درخت باردار باشد.

1.18.4 صافي

منوچهر مطيعي تهراني گويد: اگر در خواب ببينيد که مايعي را صاف مي کنيد يا صافي به کار مي بريد مشکلي در زندگيتان پديد مي آيد که در جهت رفع آن کوشش بسيار لازم است و دقت زياد بايد صرف کرد ولي مي توانيد مشکل را از سر راه خويش برداريد . ديدن صافي در خواب هيچ خبر بدي براي بيننده رويا ندارد.

1.18.5 صبح

محمدبن سيرين گويد:

اگر بيند كه صبح صادق بدميد و روشن گشت، دليل است اهل آن ديار ايمن شوند. اگر بيند كه بعد از روشني تاريك شد، تاويل به خلاف اين بود.

 

جابرمغربي گويد:

اگر بيند كه صبح بدميد و رنگ آن سرخ بود، دليل است در آن ديار خونريزي بسيار شود. اگر رنگ آن زرد بود، دليل بيماري است.

 

حضرت امام جعفر صادق فرمايد:

ديدن صبح در خواب ، دلالت بر قوت و نيرومندى مردم آن سرزمين دارد.

 

منوچهر مطيعي تهراني گويد:

 صبح به معني وجود روشنايي نيست. ظهور ناگهاني روشنايي را نيز روز نمي گويند. صبح به لحظاتي از زمان اطلاق مي شود که به تعريف شيخ اجل سعدي ( تفاوت نکند ليل و نهار ) و به زبان ديگر شب اندک اندک زايل شود و روز طالع گردد. با توجه به تعريف بالا اين لحظات را صبح مي نامند و در صورتي صبح صداقت مي يابد که شبي باشد و آن شب محو گردد و برود چنانچه با اين تعريف در خواب شاهد طلوع صبح بوديم بسيار نيکو است و اميد بخش. از امام صادق عليه السلام نقل مي کنند که صبح نشانه قوت اهل آن ديار باشد. اگر در خواب ببينيم که شب اندک اندک مي رود و روشنايي بامداد جاي آن را مي گيرد غم ها و غصه ها و رنج هاي ما چون آن شب که مي رود زايل مي گردد و به رفاه و نعمت و سلامت و شادي مي رسيم. چنانچه بيماري اين خواب را ببيند شفا حاصل مي کند. مقروض دين خويش را مي پردازد و اندوهگين از بند غم و رنج مي رهد. اين صبح نشانه فرج بعد از عسرت و شدت است اما چنانچه اين حالت را معکوس ببينيم عسرت و شدتي است که بعد از فرج پديد مي آيد. اگر در خواب ببينيم که شب است اما شب به صبح رسيد و صبح مجددا رفت و تاريکي جاي آن را گرفت خوب نيست. اين صبح کاذب است و اولي صبح صادق. صبح صادق به خواب ديدن بسيار خوب است و صبح کاذب بد است و خبر از اين مي دهد که مختصر اميدي پديد مي آيد و باز هم سختي و تنگي و شدت جاي آن را مي گيرد. اگر در خواب ببينيم که صبح شد اما فجر چون شفق به سرخي گرائيد خوب نيست اين هم براي بيننده خواب خوب نيست و هم براي اهل آن منطقه که چنين صبحي در افق آن ظاهر مي شود.

1.18.6 صبحانه

لوک اويتنهاو مي گويد :

صبحانه : شما به هدفی که برای خود تعیین کرده اید خواهید رسید

 

1ـ اگر خواب ببينيد بر ميز صبحانه شير و چند تخم مرغ و ظرفي پر از ميوه است ، دلالت بر تغييرات سريع ولي  مطلوب دارد .

2ـ اگر خواب ببينيد به تنهايي مشغول خوردن صبحانه هستيد ، دلالت بر آن دارد كه به دام دشمنان گرفتار خواهيد شد .

3ـ اگر خواب ببينيد به همراه ديگران صبحانه مي خوريد ، نشانة داشتن زندگيِ فارغ است .

1.18.7 صبر

محمدبن سيرين گويد: صبر درخواب، دليل بر عالمي بود كه غرض از علم او مال است. اگر بيند كه صبر داشت يا خورد، دليل با چنين عالمي صحبت دارد.

1.18.8 صحبت

اگر درخواب ديد كه صحبت با مردي پارسا داشت، دليل است كه زندگاني او به صلاح بود. اگر با مفسد صحبت داشت، دليل بر فسادِ كار او است. جابرمغربي گويد: اگر بيند كه با پادشاه صحبت داشت، دليل است كه منفعت از پادشاه يابد. اگر بيند كه را عالم صحبت داشت، دليل است كه علم و دانش آموزد. اگر درخواب بيند كه باكافري صحبت داشت، توبه بايد كرد. اگر بيند كه با زني پير صحبت داشت، دليل است كه دل به دنيا بسته باشد.

1.18.9 صحرا

محمدبن سيرين گويد: اگر درخواب صحرا بيند، دليل خرمي باشد از قِبَل پادشاه، به قدر بزرگي صحرا. اگر خود را درصحرائي بزرگ سبز ديد، دليل است كه مقرب پادشاه شود. اگر برعكس بود، دليل است با پادشاه ظالم صحبت نگاهدارد.

1.18.10 صحف

اگر درخواب بيند كه صحف ابراهيم خواند، دليل است كه كسي او را راه صواب نمايد. اگر بيند كه صحف ابراهيم از برخواند، دليل است صحبت برپا دارد. جابرمغربي گويد: اگر بيند كه قرآن رها كرد و صحف مي خواند، دليل است كه ميلش به كيشهاي ديگر بود.

1.18.11 صحيفه

محمدبن سيرين گويد: اگر بيند كه بر صحيفه چيزي نوشت، دليل كه ميراث يابد اگر چيزي ننوشت، دليل است ميراث طلبد و فائده نرسد.

 

1.18.12 صخره

1ـ ديدن صخره در خواب ، نشانة آن است كه ناراحتي و اندوه در زندگي شما راه خواهد يافت ، و با اختلاف و مشاجراتي هميشگي روبرو خواهيد بود .

2ـ بالا رفتن از صخره اي كه شيب تندي دارد ، علامت آن است كه خواهيد كوشيد از محيطهاي يأس آور بگريزيد .

1.18.13 صدا

لوک اويتنهاو مي گويد :

صدا کردن

کسی را صدا کردن : خبر

کسی شما را صدا کند : خود خوری کردن

صداي ريزش آب : خوشبختي بزرگ

1.18.14 صدف

محمدبن سيرين گويد: اگر بيند كه صدف داشت، دليل كه خادمي پيدا كند. اگر بيند كه صدف وي ضايع شد، دليل كه خادمش بگريزد.

لوک اويتنهاو مي گويد :

صدف : خبرهای بد از دور دستها

جمع کردن آنها : شما با پشتکار زیاد مشکلات را از سر راه برخواهید داشت

صدفهای خالی : ضرر

صدفهای پر : کامیابی

1.18.15 صدقه دادن

معبران را در اين خلاف است.

محمدبن سيرين گويد: اگر عالمي بيند كه صدقه داد، دليل است كه از عمر او فائده به مردم رسد. اگر بيند پادشاه صدقه داد، دليل كه عدل او به همه كس رسد.

ابراهيم كرماني گويد: ديدن صدقه داد، دليل ايمني و آسايش است. اگر رنجوري بيند، از رنج خلاص شود.

جابرمغربي گويد: اگر محبوس بيند كه صدقه مي داد، دليل است كه آزاد شود. اگر وامدار بيند، وامش گذارده شود. اگر زندان ديد، خلاصي يابد. اگر ملحدي بيند، مسلمان شود. صدقه دادن به هر نوع كه باشد، دليل بر سعادت دو جهاني است.

 

1ـ اگر خواب ببينيد به كسي صدقه مي دهيد ، نشانة آن است كه از درخواستهاي آدمي محتاج به ستوه مي آييد

2ـ اگر خواب ببينيد به مؤسسات خيريه صدقه مي دهيد ، دلالت بر آن دارد كه حق مالكيت شما ، براي عقب افتادن وامها به خطر مي افتد .

3ـ اگر جواني در خواب ببيند به ديگران صدقه مي دهد ، نشانة آن است كه افراد فريبكار او را آزار مي دهند .

4ـ اگر خواب ببينيد ديگران به شما صدقه مي دهند ، دلالت بر آن دارد كه بعد از مدتي سختي كشيدن به راحتي و آسودگي خواهيد رسيد .

1.18.16 صراط

محمدبن سيرين گويد: اگر بيند كه بر صراط ايستاده بود، دليل است كه كارهاي كج به دست او راست شود. ابراهيم كرماني گويد: اگر بيند كه از صراط بگذشت، دليل كه از بلائي بزرگ ايمن شود. اگر بيند كه از صراط به دوزخ افتاد به بلائي افتد. جابرمغربي گويد: اگر ديد كه از صراط بگذشت، دليل كه راه خير گزيند و عمل صالح كند. حضرت امام جعفر صادق فرمايد: ديدن صراط به خواب بر شش وجه است. اول: كار راست. دوم: سختي كار. سوم: ترس و بيم. چهارم: ستم از قِبَل پادشاه. پنجم: گناه. ششم: نفاق در دل داشتن.

1.18.17 صرافي کردن

محمدبن سيرين گويد:

ديدن صرافي نمودن، دليل بر عاملي طامع بود. اگر در خواب بيند صرافي كرد و بيننده مستور بود، دليل است كه علم و حكمت آموزد. اگر بازرگان است، از تجارت مال حاصل كند.

 

ابراهيم كرماني گويد:

اگر درخواب بيند كه صرافي نمود بي طمع، دليل است كه امانت بگذارد و امانت مردم نگهدارد. اگر به طمع كرد، تاويل به خلاف اين است.

 

حضرت امام جعفر صادق فرمايد:

ديدن صراف در خواب ، نشانگر مردى گزافه گوست كه چيزهايى مى گويد و انجام ميدهد كه براي دين زيان آوراست.

1.18.18 صعود

لوک اويتنهاو مي گويد :

صعود کردن

در کوهستان : مبارزه کردن با سختیها

بالا رفتن از یک درخت : اخبار مهم

 

1.18.19 صفحه

صفحه گرامافون همسر يا مصاحب وراج و پرحرفي است که در خانه شما مي زيد يا دوستي است که بسيار حرف مي زند و با مکرر گويي هاي خويش موجب تکدر و تالم شما مي شود ليکن هرگز او را از خود نمي رانيد و نمي رنجانيد. اگر کسي صفحه اي به شما داد امانتي به شما سپرده مي شود و اگر شما به کسي صفحه داديد به يکي از دوستان خويش کمک مي کنيد و اين کمک شما بيشتر لفظي و ارزنده است زيرا با اين که وسعت و توانائي زياد در آن زمينه نداريد اين مساعدت را انجام مي دهيد. اگر ديديد کسي صفحه متعلق به شما را شکست به شما زيان وارد مي آورد، اگر خودتان صفحه را شکستيد با همسرتان اختلاف شديد پيدا مي کنيد يا دوستي را به شدت مي رنجانيد و از خود مي رانيد.

1.18.20 صفه

ديدن صفه سراي، دليل بر مادر و پدر باشد. اگر صفه سراي خود نو و بلند بيند، دليل بر درازي عمر است. پدر و مادر را اگر بيند كه صفه او خراب شد، دليل بر هلاك پدر و مادر است.

1.18.21 صلوات فرستادن

محمدبن سيرين گويد: اگر ديد كه بر رسول صلوات مي فرستاد، دليل است حاجتش روا شود و روزي بر وي فراخ گردد و خاتمه كارش به سعادت است. جابرمغربي گويد: اگر بيند كه صلوات بسيار داد، دليل است كه حج بگذارد و گويند هر كه به خواب صلوات داد، سنت رسول به جاي آورده باشد.

1.18.22 صليب

1ـ ديدن صليب در خواب ، نشانة گرفتاري است . سعي كنيد به كارهاي خود نظم و ساماني بدهيد .

2ـ اگر خواب ببينيد كسي صليب بر دوش حمل مي كند ، نشانة آن است كه مبلغين مذهبي از شما مي خواهند به مؤسسات خيريه كمك كنيد .

1.18.23 صمغ

محمدبن سيرين گويد: اگر ديد كه صمغ داشت و خورد، دليل است كه از مال هزينه كند. اگر بيند كه صمغ بسيار داشت و به كسي داد، دليل است كه مال خود به كسي دهد. جابر مغربي گويد: دليل نفع اندك است از مردي كه بدان درخت منسوب است. چنانكه اگر بيند كه از صمغ بادام خورد، دليل است كه از بخيلي منفعت يابد. اگر صمغ عربي بود، دليل منفعت است.

1.18.24 صنج زدن

ديدن صنج زدن درخواب، دليل بر چيزي مكروه بود و كلامي باطل كه بشنود. اگر بيند كه با صنج چنگ و اي و چغانه زد، دليل معصيت است. اگر بيند كه صنج را بشكست، دليل است كه از دروغ گفتن توبه كند. حضرت امام جعفر صادق فرمايد: ديدن صنج زدن در خواب بر چهار وجه است. اول: خبرمكروه. دوم: كلام باطل. سوم: متاع دنيا. چهارم: غم و انديشه.

1.18.25 صندل

محمدبن سيرين گويد: اگر در خواب بيند كه صندل داشت، دليل است كه مردم مدح و ثناي او گويند. اگر بيند كه صندل سفيد داشت، دليل كه از بزرگي منفعت بيند. حضرت امام جعفر صادق فرمايد: ديدن صندل به خواب بر سه وجه است. اول: ثنا و آفرين. دوم: خيرو بركت. سوم: جاه و حرمت.

1.18.26 صندلي

منوچهر مطيعي تهراني گويد:  در خواب هاي ما صندلي اشاره به چيزهاي متفاوتي مي تواند باشد. اگر زني در خواب صندلي ببيند و صندلي داشته باشد و ببيند که روي يک صندلي محکم و شيک و قشنگ نشسته از شوهر و زندگي خانوادگي خويش راضي است و با همسرش روابط بسيار خوبي دارد که جاي نگراني نيست. اگر مردي ببيند روي چنين صندلي نشسته از شغل و کار و حرفه خويش خشنود است و خودش فکر مي کند حرفه اش مطمئن و آينده اش تامين مي باشد خواب او نيز اين اميد را مي دهد. اگر در خواب ببينيد که روي صندلي بسيار بزرگي نشسته ايد که از هيکل و قد و قواره شما بزرگتر است به نا حق چيزي را تصاحب مي کنيد که به شما تعلق ندارد يا به مقامي مي رسيد که صلاحيت تصدي آن را فاقد هستيد يا دست به کاري بزرگ مي زنيد که توانائي انجام آن را نداريد. حال اگر ديديد صندلي زير پايتان کوچک يا شکسته و لرزان است موقعيت شغلي خوبي نداريد و از آينده خود بيمناک مي شويد و در شغل و حرفه خويش دچار تزلزل مي گرديد.اگر همسرتان را ديديد که صندلي ها را پاک مي کند يا صندلي هائي خريده و به خانه آورده براي شما خدمتي دل نشين انجام مي دهد. اگر در خواب ديديد که صندلي را زديد و شکستيد زيان بزرگي متحمل مي شويد اگر ديديد در اتاقي فقط شما روي صندلي نشسته ايد در آينده دچار کبر و غرور و خود خواهي مي شويد و اگر ديديد همه نشسته اند و شما ايستاده ايد تحقير مي شويد و مورد اهانت قرار مي گيرد.

لوک اويتنهاو مي گويد :

صندلی : مقام والا

صندلی شکسته : یک آشفتگی آرامش خانواده را برهم خواهد زد

صندلی زیبا : وفور نعمت

صندلی چرخدار : پیری زود رس

 

1ـ ديدن صندلي در خواب ، نشانة آن است كه در انجام وظيفه خود با شكست روبرو خواهيد شد و سودآورترين موقعيتها را از دست خواهيد داد .

2ـ اگر خواب ببينيد دوستي بي حركت بر صندلي نشسته است ، دلالت بر آن دارد آن دوست به بيماريي مبتلا خواهد شد و خواهد شد و خواهد مرد .

1.18.27 صندوق

ديدن صندوق در خواب، دليل جاه بود و بعضي گويند زن باشد. اگر بيند كه صندوقي نو داشت، دليل است كه به قدر آن جاه يابد.

جابرمغربي گويد: اگر بيند كه صندوقي نو و پاكيزه داشت، دليل كه زني خوبروي و پارسا بخواهد. اگر صندوق را كهنه بيند، تاويل به خلاف اين باشد.

حضرت امام جعفر صادق فرمايد: ديدن صندوق به خواب بر سه وجه است. اول: عزو جاه. دوم: بلندي. سوم: زن.

منوچهر مطيعي تهراني گويد: صندوق همسر است يا دوست رازدار و يک رنگ. ابن سيرين مي گويد که صندوق در خواب يا جاه است يا زن و هم او از امام صادق عليه السلام نقل مي کند که صندوق در خواب يا جاه است يا بلندي و رفعت يا زن. اما صندوق دوست خوب و شفيق و رازدار است يا زن که انسان فقط به اين دو نفر مي تواند راز خويش را باز بگويد و به ايشان مي تواند اعتماد داشته باشد. در شرايطي اتفاق مي افتد که مردان به همسر خود اعتماد مي کنند و راز خويش را مي گويند ولي به پدر و مادر خود اين اعتماد را نشان نمي دهند. اگر در خواب ببينيد صندوقي آهنين داريد يا زني سالم داريد يا دوستي قابل اعتماد. اگر در خواب ببينيد که در صندوقي را گشوديد و از درون آن چيزي بديع بيرون آورديد که گمان نداشتيد در صندوق باشد و بالجمله از ديدن آن نيز خوشحال شديد صاحب فرزند مي شويد. اگر در خواب ببينيد صندوق نسوز بزرگي داريد دوستي صاحب مقام و شخصيت و رازدار مي يابيد که مي توانيد به او مطمئن باشيد. اگر ديديد صندوق چوبي و شکسته داريد به همسرتان نمي توانيد اطمينان داشته باشيد يا او بيمار و رنجور مي شود. همين حالت است اگر ببينيد صندوقي داشتيد که شکسته يا سوخته يا سوراخ شده است. اگر در خواب ببينيد که صندوقي داشته ايد و آن را دزد برده يا گم کرده ايد همسرتان را از دست مي دهيد.

لوک اويتنهاو مي گويد :

صندوق : اطراف شما پر از دشمن است

باز کردن آن : ثروت

 

ديدن صندوقي پر از پول در خواب ، دلالت بر آن دارد كه آينده اي درخشان در پيش خواهيد داشت ، اما اگر خواب ببينيد درون صندوق خالي است ، نشانة آن است كه از عهدة پرداخت وام ها بر نخواهيد آمد .

1.18.28 صنوبر

معبران در مورد صنوبر نظر خوشي ابراز نداشته و آن را در زمره درختان خوب به حساب نياورده اند. ابن سيرين نوشته مردي است بد دين که نه دنيا دارد و نه آخرت ولي مولف نفايس الفنون نوشته که سرو و صنوبر مردم نيکو سرشت و فرزند باشد. مجلسي رحمه الله عليه در مورد صنوبر سکوت کرده اما کلا درختان سرسبز را بد ندانسته است. صنوبر مردي است قوي هيکل و استخوان دار و با نشاط اما به شدت تلخ زبان و بد دهن که همه اطرافيان خويش را با سخنان خود اگر چه راست هم باشد مي رنجاند و با وجود حسن نيت و پاک دلي ديگرن نسبت به صفاي او التفاتي ندارد. چنانچه صنوبر در خواب ديديد با چنين مردي در زندگي آينده خود رو به رو خواهيد شد که موثر است.

1.18.29 صورت

محمدبن سيرين گويد:

اگر بيند كه صورت او به صورتِ ديگر مبدل شد، دليل چنان بود كه ديده باشد. اگر ديد كه به صورت خود بازگشت، دليل است كه به حق تعالي بازگردد.

 

ابراهيم كرماني گويد:

اگر درخواب صورت خود را واژگون بيند، دليل كه همه مردم روي از او بگردانند.

 

حضرت امام جعفر صادق فرمايد:

تغيير و دگرگون شدن صورت در خواب ، نشانگر كسى است كه از خدا روگردانده و دروغ مى گويد.

 

لوک اويتنهاو مي گويد :

صورت

رنگ پریده : بیماری

ظریف : آرزوهایتان بر آورده خواهد شد

زشت : غم و غصه

پودر زده شده : برای خانمها نشانه از خوش یمنی دارد و برای آقایان نشانه شرمساری و تحقیر است

صورتی زیبا ، که درعکسش در آب افتاده باشد : زندگی طولانی با نشاط

شستن آن : پشیمانی از یک عملی که انجام داده اید

صورت پوشانده شده : خبرهای نا خوشایند

 

تام چت ويندو مي گويد:

اگر در خواب بیند دو چهره دارد منافق است

اگر در خواب بیند دو چهره خوب و تمیز دارد در میان مردم واسطه می شود

گر در خواب بیند دو چهره دارد که یکی خندان و دیگری گریان است  نشان آن است که دو زن دارد و آنها با هم سازگاری ندارند

1.18.30 صورتحساب

1ـ اگر خواب ببينيد صورتحساب به شما مي دهند تا پرداخت كنيد ، معنايش اين است كه در وضعيتي خطرناك قرار خواهيد گرفت و امكان دارد براي آزادي خود متوسل به قانون شويد . اما اگر ببينيد صورتحساب را پرداخت مي كنيد ، نشانة آن است كه از نزاع شديد به صلح خواهيد رسيد .

2ـ اگر خواب ببينيد به ديگران صورتحساب مي دهيد ، حاكي از آن است كه پيشامدهاي ناخوشايندي به وقوع مي پيوندد و روال عادي زندگي به هم مي ريزد .

3ـ اگر زني كتابداردر خواب ببيند كه صورتحساب كتابها را جمع مي زند ، معنايش اين است كه در امور شخصي و عاطفي دچار مشكل خواهد شد ، اگر فردي شايسته مشكل او را حل خواهد كرد و زن از طرف كارفرمايي جديد مورد احترام و تشويق قرار مي گيرد .

1.18.31 صوف

محمدبن سيرين گويد: ديدن جامه صوف به خواب، منفعت است.

 

1.18.32 صوفي شدن

محمدبن سيرين گويد: اگر ديد كه صوفي شد و با صوفيان درخانقاه مجاور نشست، دليل كه دست از دنيا بدارد و به كار آخرت پردازد. اگر بيند كه از ميان صوفيان بيرون رفت، دليل كه ميل او به كار شود. حضرت امام جعفر صادق فرمايد: ديدن صوفي شدن در خواب بر چهاروجه است. اول: بازداشتن از دنيا. دوم: از خلق كناره گرفتن. سوم: پيوسته به عبادت مشغول بودن. چهارم: طمع به كسي نداشتن.

1.18.33 صيقل

محمدبن سيرين گويد: ديدن صيقل زدن به خواب، دليل پادشاهي بزرگ است. اگر بيند كه صيقلي مي نمود، دليل است به خدمت پادشاه رود. حضرت امام جعفر صادق فرمايد: ديدن صيقلي مردي باشد كه به دست او حق از باطل پديد آيد.

1.18.34 صيني آلات

ابراهيم كرماني گويد: ديدن صيني آلات به خواب، دليل بر زني خادمه است. محمدبن سيرين گويد: ديدن صيني آلات، دليل است بر زني حوائج دار، اگر بيند كه آلت صيني داشت، دليل است بر كنيزك حوائج دار. اگر ديد كه الات صيني خريد، دليل است كه كنيزك بخرد. اگر بيند كه آلت صيني بشكست، دليل است كه كنيزك يا خادم بميرد يا بگريزد. بعضي گويند: زنش بميرد. حضرت امام جعفر صادق فرمايد: ديدن صيني آلات بر سه وجه است. اول: زن خادمه. دوم: كنيزك. سوم: منفعت از زنان.

 

التماس دعا


موضوعات مرتبط : تعبیرخواب کامل(اختصاصی), حرف ص, ,


تعداد صفحات : 1
صفحه قبل 1 صفحه بعد


sj114
تمامي حقوق اين وبسايت براي مؤسسه قرآنی مردمی سراج دهلران محفوظ است.هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع شرعاحرام وپيگردقانوني دارد.


Copyright © 2013. All rights reserved
مؤسسه قرآني مردمي سراج دهلران , www.sj114.ir